Цикл відео “Навчися і зроби”

складається з 6 роликів, які покликані показати майстрам-початківцям та зацікавленій молоді якою захоплюючою є робота сучасних ремісників. У цьому циклі майстри розповідають про свій творчий та професійний шлях, виклики та приємні моменти роботи, на прикладі показують яким чином відбувається виробничий процес. Кожне відео присвячене окремому ремеслу:

Гончарство

Майстер Ігор Карук створює унікальні вироби і надає глині форми – від автентичних технік до модерних форм і смислів. Навчальне відео від гончара – захоплююча мандрівка у процес народження кераміки. У якості здібної учениці – дослідниця фольклору і етнографії Анжеліка Рудницька, яка саме в цьому відео нарешті здійснила свою мрію навчитися гончарству.

Коноплярство

Майстер Олег Земнухов з Житомира виготовляє взуття з конопель, кропиви та інших природних матеріалів. Він розповів Анжеліці Рудницькій про те як перетворити рослину у міцну тканину. А також багато цікавого про давні інструменти і технології, які забезпечують автентиність і унікальність його виробам.

Різбярство

Як з користю використати матеріал, який чи не завжди під рукою? Про роботу з деревом розказує Олександр Базалеєв. Він в деталях показав Анжеліці Рудницькі усі етапи виготовлення дерев’янної ложки, і на додаток розповів трохи про плетення тинів. Відео створено у співпраці з Національнимому музеєм народної архітектури та побуту України.

Ковальство

Ковальство – непроста і цікава справа, що не втрачає своєї популярності і тепер. Андрій Зубрицький з кузні у Пирогово ділиться з Анжелікою Рудницькою та глядачами деякими таємницями своєї роботи. Відео створено у співпраці з Національнимому музеєм народної архітектури та побуту України.

Ткацтво

Чарівна Валентина Ткач показала Анжеліці Рудницькій як ткати килим. А також розповіла про свою любов до килимарства, історію свого ткацького роду та фабрики килимів, яка існувала в Богуславі, Київської обл. де майстриня живе, творить та проводить майстер-класи.