Craft it! – це транскордонний українсько-білоруський проект, що покликаний підвищити рівень життя місцевих громад і зберегти їх культурну спадщину.

Народні ремесла – це стильно, сучасно, оригінально, унікально і креативно. Світові тенденції свідчать: запит на ремісничі вироби щороку збільшується. Ми прагнемо зробити доступним світовий ринок для українських та білоруських майстрів.

Наша філософія – допомогти гармонійному розвитку творчих ініціатив, збереженню культурної спадщини та показати шляхи самозайнятості через їх поєднання. Наша цільова аудиторія – молодь, ремісники-початківці та професійні майстри з прикордонних областей України та Білорусі. Наша мета – ефективний доступ до бізнес-каналів для виходу місцевого етно-продукту на нові ринки (насамперед, ринки ЄС).

В рамках проекту молодь вчиться у досвідчених майстрів, початківці відвідують тренінги, а народні умільці отримують інформацію і рекомендації щодо самопрезентації на світовому ринку крафт-виробів. Ми налагоджуємо співпрацю між прикордонними регіонами двох країн, реалізовуючи спільні бізнес і культурні ініціативи в сфері народних ремесел.

Проект здійснюється в рамках програми – Територіальне співробітництво країн Східного партнерства (EaPTC) що реалізується за кошти Європейського Союзу. Програму в країнах Східного партнерства адмініструє GIZ.

 


Фото: Фрагмент вишивки, смт. Старі Боровичі, Щорський р-н, Чернігівської обл. Кін. ХІХ ст. Фонди НЦНК “Музей Івана Гончара”